Články

TFA Velký Ořechov 2011 AlpiCenter.cz

Napsal pokli.

V neděli 10. dubna 2011 se ve Velkém Ořechově uskutečnil druhý ročník hasičského silového víceboje Toughest Firefighter Alive, tentokrát s názvem TFA Velký Ořechov - AlpiCenter.cz.  Závodu se účastnilo 55 závodníků z řad profesionálních i dobrovolných hasičů z celé republiky, kteří se ve větrném počasí utkali v disciplínách, podobných reálném zásahu. Jednotlivé disciplíny jsou nastaveny tak, aby dokonale prověřily fyzickou i psychickou zdatnost hasiče, o čem se můžete přesvědčit ve video-foto záznamu akce. Popis jednotlivých disciplín naleznete níže.

 
Záznam vysílání Českého rozhlasu o závodu (MP3)  Nové!
.
 
Videosestřih závodu (Martin Zemánek)

       

 
.
 
Videozáznam+reportáž (server www.pozary.cz)
     

 
.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fotozáznam naleznete na odkazech skvělých fotografů:
Fotogalerie 1 (Jirka - spake)
Fotogalerie 2 (Zuzka Rachůnková)
.
 
Za podporu závodu děkujeme všem níže uvedeným sponzorům!
. 
 
Za hladký průběh děkuji mediálnímu partnerovi závodu - serveru www.pozary.cz, všem kteří pomohli s organizací, a samozřejmě všem zúčastněným za fair play. Těšíme se na setkání v dalším ročníku závodu!
 
 
Popis závodu:

Po startu musí závodník roztáhnout čtyři hadice B75 ve dvou útočných proudech a vyběhnout do čtvrtého patra budovy s dvěma hadicemi C52. Poté následuje hammerbox, ve kterém provede 60 úderů 8 kg kladivem. Další disciplínou je překonání 2m bariéry a vystoupání na lešení, simulující druhé patro budovy, kam musí vytáhnout 20 kg závaží na laně. Po sestoupení z lešení závodník překoná požární okno, a čeká ho předposlední disciplína, kde 5 kg kladivem po kolejnici na vzdálenost dvou metrů přebouchá 60 kg závaží. Poslední disciplínou je transport 80 kg figuríny, simulující zraněnou osobu, a to na vzdálenost asi 20 metrů do cíle.

Závodníci hlavní kategorie, tedy závodník s aktivní dýchací technikou, kteří pokořili hranici tří minut, obsadili také medailová místa. Vítězem se stal bezkonkurenčně Petr Smilek, startující za Sportovní klub Hasiči Zlín s časem 2m 45,9s. Stříbrnou medaili si odnesl Zbyněk Kadlčík z SDH Kněžpole s výborným časem 2m 51,8s, a třetí příčku obsadil Josef Palat z SDH Poličná s časem 2m 55,5s.

Ve druhé kategorii, tedy závodníci s dýchacím přístrojem jako zátěží, zvítězil Tomáš Pláňava z SDH Zahnašovice s časem 2m 58,3 s. V patách mu byl na stříbrné pozici Miroslav Šesták z SDH Vésky s krásným časem 3m 2,9s, a na třetím místě se umístil Jan Haderka z SDH Hulín s časem 3m 10,8s.

Na závod, který byl prvním letošním závodem TFA v České republice, se můžete těšit zase za rok, tedy v dubnu roku 2012.

Aktuální výsledky závodu ke stažení zde:

VÝSLEDKOVÁ LISTINA 2011 - kategorie A (s dýchacím přístrojem)
VÝSLEDKOVÁ LISTINA 2011 - kategorie B(bez DP-pouze jako zátěž)

Odkaz na upoutávku závodu - záznam 1. ročníku 2010

KE STAŽENÍ:

pozvánka+propozice závodu

 nákres trati / mapa závodu

 

 

 
 
 
HLAVNÍ PARTNER ZÁVODU:


 

  MEDIÁLNÍ PARTNER ZÁVODU:

 

 
 
 
 

SPONZOŘI ZÁVODU:

(spolufinancováno z prostředků Zlínského kraje)

              spolufinancováno z prostředků   

       

                 

             

JOSEF ŘEZNÍČEK - Zemní a výkopové práce, Velký Ořechov

Vinařství Tomáše Juráka, Nedakonice

KAMENICTVÍ STANISLAV VLK, Pašovice

NA SEDMIČCE - Pohostinství Mikel, Velký Ořechov